ГЛАВНАЯ
Звернення
Української Спілки Психотерапевтів
до українського суспільства
 
Ми, представники Української спілки психотерапевтів, висловлюємо занепокоєння щодо подій, що відбуваються в кінці листопада – на початку грудня 2013 р. в Україні.
 
Ми вважаємо, що:
1.     Кожна людина має право на висловлення власної незгоди. В особистісному контексті кожен має право гідно сказати «Ні». У суспільному контексті кожен має право на протест. Ми закликаємо кожного висловлювати свою позицію у мирний, демократичний та правовий спосіб.
 
2.     Насильство ніколи не призводило до вирішення конфліктів, хіба що до їх ескалації. Ми засуджуємо будь-які прояви насильства, та закликаємо всіх утримуватися та протидіяти насильству.
 
3.     Важкі переживання, що пов’язані з насильством, можуть призвести до серйозних психологічних проблем у жертв насильства. Ми висловлюємо готовність надати психологічну та психотерапевтичну допомогу постраждалим.
 
Це звернення підписали більшість представників Секретаріату, Ради навчаючих психотерапевтів та Ради голів осередків УСП, члени УСП,
представники психотерапевтичної спільноти.
Збір підписів триває. 
 
Розпочато практичну волонтерську роботу в таких містах:
  Київ
Запрошуємо бажаючих долучитись до проекту надання волонтерської психологічної та психотерапевтичної допомоги мітингуючим.
Проект передбачає чергування у приміщеннях КМДА та будинку профспілок. Орієнтовний час чергування - з 9 до 22 години щодня. Чергування одного спеціаліста - не більше 3 годин. 
Для участі у проекті Вам необхідно надати таку інформацію, зазначивши:
- прізвище, ім’я та по батькові, фах (спеціальність), день тижня в який ви можете чергувати (від понеділка до неділі включно), час (від і до), контактний номер телефону, за яким ви доступні для контакту (в який час доступні, чи читаєте смс, бути готовим передзвонити, коли Вам будуть телефонувати з проекту, а Ви не змогли відповісти).
Звертаю Вашу увагу. 
1. Якщо Вам не вдалось дозвонитись до котрогось із координаторів проекту, є змога зателефонувати на номер іншого координатора, або повідомити в інший спосіб. 
2. Після складання графіку, будемо намагатись заздалегідь Вас повідомити про час і день чергування. 
3. Якщо у Вас відбулися зміни в можливостях чергування прохання повідомляти організаторів заздаледь, щоб ми змогли оперативно Вам шукати заміну. 
4. Попередньо, ми розподілили час чергування з 09.00-12.00, 12.00-15.00, 15.00-18.00, 18.00-20.00, 20.00-22.00. Зазначайте по можливості ці рамки. Інші варіанти - теж можливі, за погодженням, але треба буде думати як то підпасовувати зміну. 
 
Телефони для реєстрації: 
0958994714, 0973079649 Наталя Шапошнік Natalya Shaposhnik nata.shaposhnik@gmail.com (зареєструватись можна телефонним дзвінком, листом у приватні на FB та на e-mail)
0982028219 Галина Циганенко halynatsyhanenko@gmail.com
0674041189, 0997419560 Володимир Погорілий
 
 Львів
Чергування психологів, психотерапевтів у штабі львівського майдану (у Віденській кавярні) - надання психологічної допомоги львів'янам що постраждали на акціях в Києві та учасникам Львівського майдану. Консультування членів команди організаторів Майдану (кажуть, що в них сильне емоційне вигорання).
Чергування по 2 особи (мінімум).
 
Зацікавленим прошу звернутися:
Список волонтерів та графік чергування формує Ольга Ришковська 050-5044662 
Загальна координація проекту - Рослюк Сергій Всеволодович 050-5052848
 
Харьков
 
В харьковском отделении Украинского союза психотерапевтов создана группа психологической поддержки МАТЕРЯМ, чьи дети ушли на демонстрацию или были призваны на Майдан.
Приглашаем присоединиться к этой группе или создать ее в своем городе.
 
Координаторы (г. Харьков):
 
Крайнова Татьяна - 0661325610 
Дорофеева Лариса - 0668911297
067 573 55 75 - Зинаида Шейнфельд
 
 
 Ми будемо намагатися обмінюватися і поширювати інформацію про те, яка допомога є потрібною, як організовуються і відбуваються ці волонтерські проекти і т. ін.
 
 Якщо Ви зацікавлені поширити інформацію про ініціативи в галузі психологічної, психотерапевтичної допомоги у Вашому місті або отримати інформацію - звертайтеся:
Сидоренко Андрій, менеджер УСП 097-9114779, asyd@ukr.net