ГЛАВНАЯ
 

ІНСТИТУТ СОЦІАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА ПСИХОКОРЕКЦІЇ

 

Україна 46001 Тернопіль, вул. І.Франка,15/4

 тел. (0352)227424, (О352)435851, Е-mail: ocs@ukr.net  E-mail: las@ukrtele.net

 

Навчальна програма трирічного проекту

“ПСИХОДИНАМІЧНА АРТ-ТЕРАПІЯ піскова психотерапія”

 

4-5 вересня 2008 року

 

Навчання в проекті передбачає оволодіння навичками піскової, малюнкової та музикотерапії з дітьми, підлітками та дорослими пацієнтами.

 

Програма включає в себе 10 навчальних блоків:

з періодичністю три навчальних блоки щороку. В навчальний курс включені основні знання з піскової психотерапії, а саме застосування її в клінічній, психокорекційній, діагностичній та психотерапевтичній роботі.

 Всі учасники проекту будуть забезпечені навчальним матеріалом

 

Короткий реліз навчального проекту:

 

Блок 1. Особистість психодинамічного арттерапевта. Арт-терапія – точка перетину психоаналізу та феноменології. Мистецтво дивитись та бачити. Інтенціональність та тіло – єдність тіла. Ціль АРТ-терапії: форма та зміст. Феноменологічний підхід до АРТ-терапії. Переживання абстрактного. Ознайомлення з пісочною психотерапією в лікуванні дітей та підлітками                                

Теорія 6 год.: перегляд навчальних фільмів, лекції.,              

Практика 10 год. - власний досвід.

 

Блок 2.  Вільна активність - власне творчий процес. Інтеграція та роль переживання смутку при роботі з пацієнтами в АРТ-терапії. Переживання страху при роботі в АРТ-терапії. Робота з снами в АРТ-терапії. Основні принципи АРТ-терапії, символічне значення матеріалів АРТ-терапії. Робота з мовчазним пацієнтом. Робота з опором. Основні форми захистів – механізми захистів. Ознайомлення з пісочною терапією в роботі з дорослими: психосоматичні розлади.

Теорія 6 год. перегляд навчальних фільмів, лекції.,

 Практика 10 год. - власний досвід. 

      Блок 3. Аналіз АРТ-терапевтичних робіт. Аналіз ліній як стадії ритму в психотерапії. Перенос - практика, власний досвід. Контрперенос – практика, власний досвід. Арт - терапія  та аналіз прихованих бажань. Арт-терапія та аналіз прихованих дій. Симптом. Мігруючий симптом. Реальність. Межі контакту. Робота з власними внутрішніми реальностями в Арт-терапії. Пісочна терапія в роботі з після травматичним стресовим розладом, психотерапія тривожного розладу.

Теорія 6 год. - лекції,

Практика 10 год. - власний досвід

Блок 4-10. Робота з часом та простором.Психодрама та АРТ-терапія, дихальні техніки та АРТ-терапія, психоаналіз та АРТ-терапія, АРТ-терапія в психосоматичному стаціонарі, групова психотерапія, АРТ-терапія та робота з лікувальною групою, застосування пісочної терапії при психосоматичних розладах: схеми лікування.  

Директор інституту  Коваленко А.Б

Ведучий груп  Газолишин В.А   

Координатор проекту в м. Києві  Єнько Лариса.

Довідки за тел.:8-067-416-63-57